11-05-2018 | Programowanie
Gekonshare
Tagi: 

Koncept:

Gekonshare jest aplikacją do łatwego i wygodnego udostępniania zdjęć. To tak słowem wstępu, aby zobrazować o czym będzie ten wpis.

Koncept tej aplikacji pojawił się w mojej głowie, kiedy po jednej z uroczystości rodzinnych musiałem rozesłać kilkadziesiąt zdjęć do kilku członków rodziny. Robiłem to wtedy za pomocą maila, a nawet kilkunastu maili. Wysyłałem po trzy, cztery zdjęcia w każdej wiadomości, które grupowałem w katalogi dla każdej osoby, aby każdemu wysłać odpowiednie zdjęcia. Było to kilka lat temu, gdy załączniki w wiadomości mailowej nie mogły mieć więcej niż 10 mega, a Google Drive było jeszcze w powijakach. Istniały co prawda aplikacje takie jak Picassa, ale ona jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonała. Rozesłanie więc tych zdjęć zajęło mi dłuższą chwilę. 

Na przestrzeni tych kilku lat pomysł na tą aplikację powracał, aż w końcu stwierdziłem, że trzeba go zrealizować 🙂 W międzyczasie pojawiały się pomysły na nowe funkcje i opcje. Jak to zawsze bywa w głowie miałem cały rozbudowany system, wraz ze statystykami oraz feedbackiem od klienta, lecz trzeba było wybrać podstawowy ‘scope’ i od czegoś zacząć. 

Chciałem stworzyć aplikację, która byłaby naprawde wygodna dla użytkownika. Przeanalizowałem więc kilka kluczowych według mnie kwestii w akcji “udostępnij zdjęcie”. 

Problemy, jakie zauważyłem: 

Ekran logowania

Wnioski:

Zbierając te problemy i wnioski razem zdecydowałem, że chcę aby aplikacja rozwiązywała kilka z tych problemów. Pozostało tylko wybrać technologię i do dzieła.

Katalog albumów

Wykonanie:

Widok albumu, zanim dodasz zdjęcia

Ekrany dostępne w Gekonshare:

wgrane zdjęcia

Akcje dla właściciela albumu:

Udostępnienie

Akcje dla odbiorcy:

Ekran logowania do galerii
Widok galerii

Efekt:

Po kilku latach myślenia nad tą aplikacją i po trzech iteracjach interfejsu, projekt jest skończony i pełni funkcjonalny. 

Dostępny pod adresem :

www.gekonshare.pixelcorn.pl

Można zakładać konto i korzystać!

ps.

Feedback mile widziany!